Zlot z okazji 100-lecia ZHP. Pobili Rekord Guinnessa. Gdańsk 2018

0
585

Uroczyste otwarcie największej imprezy edukacyjnej w Polsce. Na Zlot ZHP na Wyspę Sobieszewską do Gdańska  przyjechało około 15 tys. harcerzy. Rozbito tysiące namiotów.

W trakcie ceremonii przybyli harcerze pobili rekord Guinnessa w największej, żywej fladze utworzonej z ludzi. Harcerze mieli białe i czerwone koszulki specjalnie przygotowane na tą okoliczność. Tegoroczny zlot jest wyjątkowy z dwóch powodów. Został zorganizowany z okazji 100-lecia ZHP oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz przywitał wszystkich gości oraz przekazał harcerzom symboliczny klucz do miasta. Zuzanna Borchert, drużynowa 2 Nowodworska Gromada Zuchowa „Wilczęta”  z Nowego Dworu Gd. również była na zlocie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się nowodworzanie burmistrz Jacek Michalski, Wojciech Krawczyk, Sekretarz Gminy Iwona Kąsek, Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku nadbrygadier Tomasz Komoszyński, Komendant KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim kapitan Jarosław Gryciuk.

Wybudowano miasto na 15 tys.ludzi z własnym zapleczem, rynkiem i sceną. Zlot na Wyspie Sobieszewskiej będzie trwał do 16 sierpnia.

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar