Hybzio 2018, czyli VI Festiwal Form Ulicznych. Już 8 lipca. Zapraszamy.

0
570
Hybzio 2018, VI Festiwal Form Ulicznych. 

Hybzio 2018, czyli VI Festiwal Form Ulicznych. Już 8 lipca. Zapraszamy. 6 lipca, 18.00  i 7 lipca, 10.00 Warsztaty tworzenia opowieści dla młodzieży i dorosłych.

8 lipca, niedziela

13.00 Teatr Barnaby, Baśń o rycerzu bez konia

14.00 Grupa teatralna ŻOK-u, L.A.T.O. – seria wakacyjnych omyłek

15.00 Karawana opowieści, Opowieści z Meksyku

16.00 Teatr A3, Zmysły

17.00 Pomarańczowy Cylinder, Profesorek Wodorek i Superbohaterowie

17.00 – 19.00 Warsztaty twórcze

18:00 Pomarańczowy Cylinder, animacje dla dzieci

21.00 Muzikanty, Objazdowe nieme kino

 

Hybzio 2018

8 lipca w Nowym Dworze Gdańskim Festiwal Form Ulicznym Hybzio, czyli cały dzień z teatrem ulicy. Zobaczysz wirujące „Zmysły” Teatru A3, usłyszysz meksykańskie opowieści prawdziwego bajarza i przeżyjesz przygody rycerza bez konia.

Festiwal Hybzio to wydarzenie, dzięki któremu Nowym Dwór Gdański na jeden dzień staje się miastem teatru i sztuki. Każdy z zaproszonych w tym roku zespołów teatralnych niesie odrębną estetykę i formułę. Można będzie podziwiać jeden z najpiękniejszych polskich spektakli plenerowych – „Zmysły” Teatru A3, którego bohaterami są Oczy, Nos, Dłonie, Uszy. W programie znalazły się aż 3 spektakle dla dzieci, świetnie znany nowodworskiej publiczności Teatr Barnaby i jego „Baśń o rycerzu bez konia”, edukacyjny i nieco szalony Profesorek Wodorek i Superbohaterowie, a także spektakl grupy teatralnej ŻOK-u, czyli seria wakacyjnych omyłek. Dla wszystkich ciekawych świata opowieści snute przez bajarza z Karawany Opowieści, które przeniosą Was do Meksyku. Wieczorem coś tylko dla trochę starszych – Objazdowe nieme kino, czyli fragmenty najsłynniejszych filmów z improwizowanym podkładem na żywo, wszystko w tajemniczym namiocie Muzikantów.

Na Hybziu nie może zabraknąć warsztatów – w piątek i sobotę młodzież i dorośli będą się uczyli sztuki opowiadania – warsztaty doskonałe dla nauczycieli, rodziców, dziadków, ale i dla wszystkich, którzy chcieliby rozwinąć swoją wyobraźnię. W niedzielę także plenerowe warsztaty twórcze dla całej rodziny.

Tegoroczny program jest więc wyjątkowo bogaty i zróżnicowany, więcej szczegółów na temat spektakli można znaleźć w wydarzeniu na profilu facebookowym Fundacji Kreatywna Edukacja www.facebook.com/events/217055835591630

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Na warsztaty tworzenia opowieści obowiązują zapisy w Żuławskim Ośrodku Kultury, tel. 55 247 22 30. W przypadku niepogody część wydarzeń będzie odbywać się w ŻOK-u.

Organizatorzy: Fundacja „Kreatywna Edukacja”, Żuławski Ośrodek Kultury. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Gminy Nowy Dwór Gdański.

 

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar