Bezpieczeństwo w czasie wakacji. Policjantki spotkały się z dziećmi.

0
157

Nowy Dwór Gdański. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicową odwiedziły dzieci z półkolonii organizowanej przez Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdańskim. Podczas spotkania zostały poruszone tematy związane z bezpieczeństwem podczas wakacji.

Wczoraj policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wraz z dzielnicową odwiedziła dzieci z półkolonii organizowanej przez Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdańskim. Podczas spotkania funkcjonariuszki mówiły o bezpieczeństwie osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Pół koloniści zapoznali się z oznaczeniami na kąpieliskach oraz z rodzajami flag wywieszanych przez ratowników.

Funkcjonariuszki przypominały o tym, aby nie wchodzić do wody rozgrzanym ani od razu po posiłku. Policjantki zwróciły również uwagę na bezpieczeństwo podczas zabaw na placach zabaw oraz bezpieczeństwo na drodze. Przypomniały o zatrzymywaniu się przed przejściem dla pieszych, o noszeniu odblasków, a także o bezpiecznej jeździe rowerami i zakładaniu kasku na głowę, a także o tym, co należy zrobić, gdy zgubimy się na plaży. Dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadance. Pod koniec spotkania dzieci zmieniły się w reporterów radiowych i zadawały pytania policjantkom. Było dużo dobrej zabawy. Na zakończenie funkcjonariuszki rozdały ulotki edukacyjne związane z bezpieczeństwem podczas wakacji.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar