Relacja z Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Nowej Kościelnicy 2018

0
273

Dziewięć drużyn z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Ostaszewo wzięło udział w tegorocznych gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbyły się w niedzielę, 3 czerwca na boisku sportowym w Nowej Kościelnicy. Do rywalizacji stanęły grupy seniorów z jednostek: Nowa Kościelnica, Ostaszewo, Gniazdowo, Palczewo i Jeziernik oraz drużyny kobiece i młodzieżowe z Ostaszewa i Nowej Kościelnicy.

Najlepszy rezultat w głównej klasyfikacji zawodów uzyskała jednostka OSP w Jezierniku, która zdobyła najwyższe miejsce na podium w grupie seniorów i utrzymała puchar przechodni Wójta Gminy Ostaszewo, który pozostanie u nich do następnych zawodów. Aby zatrzymać puchar na stałe drużyna seniorów z Jeziernika będzie musiała jeszcze raz stanąć na najwyższym podium. Przyszłoroczne zawody szykują się zatem emocjonujące, ponieważ do przejęcia pucharu jest 3 głównych pretendentów. Należy podkreślić bardzo dobre przygotowanie młodzieży i seniorek Jednostki OSP Nowa Kościelnica, która zajęła dwa pierwsze miejsca w tych kategoriach.

Poniżej znajduje się aktualna tabela rywalizacji o Puchar Przechodni Wójta Gminy Ostaszewo: (Puchar zatrzymuje jednostka, która pierwsza trzykrotnie zwycięży w zawodach w kategorii seniorów –niekoniecznie z rzędu).

Jednostka OSP Ilość zwycięstw
Ostaszewo 2
Nowa Kościelnica 2
Jeziernik 2
Gniazdowo 0
Palczewo 0
Nowa Cerkiew 0

Zawodom towarzyszył festyn rodzinny z okazji dnia dziecka organizowany przez gospodarzy zawodów. Dla pociech zorganizowano m.in konkursy i zabawy, dmuchaną zjeżdżalnię, watę cukrową, popcorn oraz przejażdżki specjalnie przygotowanymi pojazdami.  Nie zabrakło również darmowej strażackiej grochówki, a cała impreza odbyła się w przyjaznej atmosferze, „w duchu sportowej rywalizacji”.

 

Na zakończenie podajemy szczegółową klasyfikacje zawodów:

Kategoria:

Drużyna seniorów:

1. OSP Jeziernik

2. OSP Nowa Kościelnica

3. OSP Ostaszewo

4. OSP Gniazdowo

5. OSP Palczewo

Kategoria:

Drużyna kobieca:

1. Nowa Kościelnica

2. Ostaszewo

Kategoria:

Drużyna młodzieżowa:

1. Nowa Kościelnica

2. Ostaszewo

Źródło: Urząd Gminy Ostaszewo

foto:OSP Jeziernik/OSP Nowa Kościelnica

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar