Dwa zderzenia samochodów osobowych w Kmiecinie i Rakowym Polu, utonięcia oraz pożar. Raport nowodworskich służb mundurowych.

0
392
fot.edyta kozakiewicz

Podsumowanie nowodworskich służb mundurowych z ubiegłego tygodnia.

Dnia 31.05.2018 o godzinie 12.29 w Sztutowie doszło do podtopienia mężczyzny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzenie resuscytacji do czasu przybycia na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ZRM prowadzenie resuscytacji wspólnie z ZRM. Po ponad godzinnej resuscytacji lekarz ZRM stwierdził zgon osoby poszkodowanej.

Dnia 31.05.2018 o godzinie 19.32 w miejscowości Nowy Dwór Gdański doszło do pożaru altanki ogrodowej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu na palącą się przybudówkę i na dach altany co pozwoliło na zlokalizowanie pożaru. Przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego rozebrano spaloną przybudówkę oraz poszycie dachu altany o powierzchni 1 m 2 i dogaszono. W działaniach brał udział 1 zastęp JRG w sile 4 ratowników oraz 2 zastępy OSP Nowy Dwór Gdański w sile 11 ratowników.

Dnia 02.06.2018 o godzinie 10.36 w miejscowości Kmiecin doszło do zderzenia, dwóch samochodów osobowych w wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów, usunięcie plamy przy użyciu sorbentu, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, kierowanie ruchem. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 6 ratowników oraz 1 zastęp OSP Nowy Dwór Gdański w sile 6 ratowników. Dnia 02.06.2018 o godzinie 23.00 w miejscowości Rakowe Pole doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, kierowanie ruchem, oraz usunięcie plam płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 6 ratowników.

Inne zdarzenia, do których wezwano nowodworskich strażaków: 1 Zdarzenie związane z usuwaniem plamy oleju na jezdni

3 Zdarzenia związane z poszukiwaniem zaginionych dzieci na plaży 1 Zdarzenie związane z otwarciem mieszkania

1 Zdarzenia związane z alarmem monitoringu

2 Zdarzenia związane z wiatrołomami 1 Zdarzenie związane z zabezpieczeniem lądowiska LPR 1 Zdarzenie związane z zabezpieczeniem imprezy masowej

2 Inne zdarzenia

12 Zdarzenia związane z owadami błonkoskrzydłymi 

Info: KP PSP Nowy Dwór Gdański.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar