Nowy Dwór Gd. Maturzystom o doborze do służby w Policji.

0
1103
Maturzystom o doborze do służby w Policji

Tegoroczni maturzyści z klasy mundurowej spotkali się z funkcjonariuszami z nowodworskiej policji. Młodzież poznała kryteria i warunki przyjęcia do policji, obowiązki i uprawnienia policjanta oraz główne pojęcia i normy związane z etyką tego zawodu.

W dniu 13.04.2018 r. w Zespole Szkół nr 1 przy ul. 3 Maja 3 w Nowym Dworze Gdańskim, odbyło się spotkanie z tegorocznymi maturzystami z klasy mundurowej.

Funkcjonariuszka z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim,  wspólnie z inspektorem w stanie spoczynku Wacławem Łokuciewskim, byłym Komendantem Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gd, szczegółowo przedstawiła uczniom klasy mundurowej proces dotyczący postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji.

Podczas spotkania funkcjonariuszka przedstawiła, strukturę organizacyjną Komend, jak również omówiła, czym zajmują się policjanci w poszczególnych wydziałach. Uczniowie zainteresowani byli ścieżką awansu w Policji, kiedy awansuje się na wyższy stopień policyjny oraz w jaki sposób można przejść do innych wydziałów policyjnych.

Maturzystom o doborze do służby w Policji

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar