Działania „Bicykl” na nowodworskich drogach – 14.04.2018

2
811

W dniu 14 kwietnia 2018 r. na terenie działania Komendy Powiatowej Policji nowodworska drogówka przeprowadzi działania pn. „Bicykl”. Działania będą ukierunkowane w szczególności na właściwych relacjach kierujący – pieszy – rowerzysta.

W trakcie działań policjanci będą przypominać o używaniu przez niechronionych uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych po zmierzchu oraz osobistych elementów ochronnych. Policjanci będą zwracać uwagę na obowiązkowe wyposażenie rowerów oraz na trzeźwość kierujących.

Przypominamy, że rowerzysta jest również uczestnikiem ruchu. Za jazdę rowerem bez obowiązkowego wyposażenia rowerów oraz za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu bądź w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny.

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Działania „Bicykl” na nowodworskich drogach – 14.04.2018"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Dawid
Gość

Nie dlugo przez Nowodworska policje ludzie z domow wychodzic nie beda, bo nie maja swiecacych lampeczek w rowerze…
O wszystko sie dopierdalaj* jak tu wgl z nimi zyc w zgodzie, nie lubi nikt policji bo na to zasluzyli. Rzadko sie zdarza zeby mieli szacunek u ludzi …

pietia
Gość

I racja, każdy musi być w nocy oświetlony na drodze. I samochód i traktor i rower też. Jako kierowca auta nie chcę być potencjalnym zabójcą rowerzysty, który nocą, w czarnej kurtce i totalnie nieoświetlony jedzie sobie drogą. Sam dużo jeżdżę rowerem i mnóstwo naoglądam się tej patologii. A na wioskach to już jest katastrofa…