Nowy Dwór Gd. III Nowodworskie Targi Pracy – 10.04.2018

0
530

W Żuławskim Ośrodku Kultury 10 kwietnia br. odbyła się III edycja Nowodworskich Targów Pracy. Organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Gdańskim. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu nowodworskiego. Zainteresowani mogli zapoznać się z ofertami lokalnych i krajowych przedsiębiorców, ofertami pracy EURES, odbyć konsultacje i uzyskać wsparcie pośredników pracy oraz otrzymać materiały promocyjne. 

 Kolejna edycja targów przyciągnęła większą rzeszę zainteresowanych poszukiwaniem pracy, niż w roku ubiegłym – przyznają to sami pracodawcy obecni na targach.

Targi odwiedziło ponad 3oo osób oraz uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim.

-Zadowalający jest w tym roku, fakt uczestnictwa w targach większej liczby przedsiębiorców z zewnątrz, a udział lokalnych, rodzimych firm był mniejszy – podkreśla dyrektor PUP Wioletta Lewandowska.

Było też dużo więcej ofert pracy, niż w roku ubiegłym. Najwięcej oferowano stanowisk specjalistycznych tj. magazynier, operator koparki CMC, operator wózków widłowych, kierowcy i spawacze.

Po raz pierwszy, swoje stanowisko z ofertami pracy wystawiła Poczta Polska. Aż 10 ofert pracy do najróżniejszych referatów, wystawił Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się, oferty Straży Granicznej, Policji, Hotelu Tristan z Kątów Rybackich oraz firmy Meble Wójcik z Elbląga.

Zobacz wideo.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar