X Konkurs Recytatorski o Tematyce Patriotycznej, Wojennej i Obozowej.

0
1006

10 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 1 odbyły się powiatowe eliminacje X Konkursu Recytatorskiego o Tematyce Patriotycznej, Wojennej i Obozowej. Organizatorami konkursu są Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim i Muzeum Stutthof w Sztutowie. Tradycyjnie, konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Nowodworskiego.

Eliminacje wyłoniły finalistów konkursu w trzech kategoriach wiekowych:

W kategorii uczniów klas I – VI szkół podstawowych finalistami konkursu zostali: Karol Konat i Aleksander Iwaniak z SP w Jantarze, Nikola Bugaj i Bartosz Garbowski z ZS w Tujsku, Monika Demianiuk z SP 2 w Nowym Dworze Gdańskim, Angelika Sitko i Marianna Fabich z ZS w Krynicy Morskiej, Marlena Wiśniewska i Oliwia Kibort z SP w Sztutowie, Agata Kozłowska i Malwina Michałowska z ZSP w Kmiecinie oraz Marcel Książka z ZS w Ostaszewie.

W kategorii uczniów gimnazjów oraz uczniów klas VII szkoły podstawowej finalistami konkursu zostali: Klaudia Bednarska, Aleksandra Orłowska i Maja Makowska z SP w Mikoszewie, Wiktoria Trochimiuk, Patrycja Narloch i Zuzanna Kruczkowska z ZS w Tujsku, Wiktoria Szarkowska z ZS w Ostaszewie, Oliwia Krasowska i Nikola Samuś z SP 2 w Nowym Dworze Gdańskim oraz Zuzanna Chlebicka z ZS w Stegnie.

W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych finalistką konkursu została Wiktoria Krasowska. Finał Konkursu odbędzie się 26 kwietnia w Żuławskim Parku Historycznym.

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar