Nowy Dwór Gd. Kolejny tir wypadł z drogi na „siódemce”

0
244

Nowy Dwór Gd. Kolejny tir wypadł z drogi na „siódemce” na wysokości mostu rzeki Tugi. Kolejne utrudnienia dla kierowców na objeździe budowanej drogi S7.

W dniu 10-04-2018 o godzinie 2.20 zastęp OSP Nowy Dwór Gd., został zadysponowany do zdarzenia drogowego na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 7. Kierujący pojazdem ciężarowym został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.
Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetlenie terenu.

W obecnej chwili pojazd znajduje się poza pasem ruchu, więc nie stwarza zagrożenia oraz nie powoduje utrudnień w ruchu. W ciągu najbliższych godzin kierowcy jednak mogą spodziewać się utrudnień na tym odcinku, związanymi z wyciąganiem tira i jego transportem.

Aktualizacja

Wyjaśnienia policji kpp Nowy Dwór Gd.

Ponad 3 godziny trwały utrudnienia na tymczasowym objeździe S7. Ciężarówka wypadła z trasy. Na miejscu policjanci udzielili pierwszej pomocy kierującemu.
Ponad 3 godzin nowodworscy policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego pracowali przy zdarzeniu drogowym, które miało miejsce dzisiejszej nocy około godziny 1:50 na objeździe budowy drogi S7 na wysokości m. Ryki.

Jak udało ustalić się na miejscu 45 letni kierujący samochodem ciężarowym m-ki Volvo wraz z naczepą nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu. Po uprzednim pokonaniu zapór drogowych oddzielających tymczasową drogę objazdową od pozostałej części budowy, zjechał na teren budowy, który znajduje się poniżej jezdni. Pojazd ciężarowy załadowany był materiałami przeznaczonymi do konstrukcji blatów kuchennych.

Funkcjonariusze, którzy byli jako pierwsi na miejscu, po uprzednim wybiciu okna dachowego, wyciągnęli kierującego i udzielili mu pierwszej pomocy. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt inny nie ucierpiał. Kierujący został przewieziony do szpitala na badania jednak nie odniósł większych obrażeń.

W godzinach popołudniowych mogą wystąpić utrudnienia w ruchu z uwagi na wyciąganie składu z terenu budowy.

Kierujący 45-latek został ukarany mandatem karnym.

 

Foto.dh Mariusz Bartłomiej Zalewski

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar