Krynica Morska. Bezpłatne SMS na telefony dla mieszkańców.

0
207

Miasto uruchomiło bezpłatną aplikację „BLISKO” dedykowaną dla każdego posiadacza smartfona. Za jej pomocą mieszkańcy Krynicy Morskiej, którzy zainstalują ją na telefonach, w kilka sekund dowiedzą się o nadchodzącym w mieście zagrożeniu lub wydarzeniu. Czy to będzie gradobicie, powódź, czy karambol – będą o tym na bieżąco informowani. Podobnie szybko dowiedzą się o planowanych w mieście imprezach i sprawach wpływających na ich komfort życia.

Aplikacja „Blisko” to jeden z elementów systemu wczesnego ostrzegania SISMS, za pomocą którego można otrzymać informacje, dotyczące m.in. występujących niepokojących zdarzeń czy spraw, które interesują mieszkańców.

System SISMS to narzędzie, dzięki któremu możemy błyskawicznie dotrzeć do mieszkańców. Do zarejestrowanej osoby wysyłamy ostrzeżenie lub inne informacje o zagrożeniach w formie publikacji w aplikacji „Blisko”, którą można za darmo pobrać i zainstalować w swoim telefonie.

Oprócz ostrzeżeń użytkownik aplikacji „Blisko” może zadeklarować, że chce otrzymywać informacje o ważnych wydarzeniach w mieście, związanych z kulturą, sportem, utrudnieniami komunikacyjnymi czy sprawami społecznymi.

Jak korzystać z systemu SISMS?

Wejdź tu: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/003b00bd/Miasto-Krynica-Morska

Wpisz w wyszukiwarce swoją miejscowość.

Jeśli masz smartfona, pobierz bezpłatną aplikację Blisko.

Każdy nadawca proponuje własny zestaw serwisów – wybierz te serwisy, które Cię interesują (powiadomienia będą przychodzić tyko z wybranych serwisów).

W każdej chwili możesz zmieniać swoje ustawienia: nadawców i ich serwisy, kanały komunikacji.

Serwisy miejskie, które są dostępne w zakładce Krynica Morska, to:
– Aktualności – informacje bieżące o prowadzonych w mieście inwestycjach, planowanych spotkaniach z mieszkańcami, konsultacjach społecznych i innych ważnych dla mieszkańców wydarzeniach.
– Wydarzenia – informacje o wszelkiego rodzaju imprezach kulturalnych i sportowych,organizowanych na terenie Krynicy Morskiej, a także informacje dotyczące promocji miasta i turystyki.
– Ostrzeżenia – informacje o zbliżających się nawałnicach, gradobiciach lub innymi groźnych zjawiskach pogodowych, o ewakuacji z powodu nadchodzącej powodzi, bieżące komunikaty na temat np. poziomu wód, zmiany organizacji ruchu, rozkładu jazdy autobusów, awarii sieci wodociągowej itp.

W aplikacji „Blisko” można również włączyć inne powiadomienia:
– Child Alert – ogólnopolski kanał z komunikatami na temat poszukiwania zaginionych dzieci,
– RSO – czyli Regionalny System Ostrzegania nadający komunikaty o zagrożeniach pogodowych i nie tylko,
– wyłączenia prądu – informacje od operatorów energetycznych o planowanych i awaryjnych wyłączeniach prądu z dokładnością do ulicy i numeru bloku (po podaniu nazwy ulicy i numeru),
– jakość powietrza – komunikaty o jakości powietrza dowolnie wybranej stacji (należy wybrać z listy dostępnych stacji).

Aplikacja jest darmowa, a korzystanie z niej całkowicie bezpłatne. Komunikator wymaga jedynie połączenia z internetem. Aplikację można pobrać na wszystkie systemy mobilne w Google Play, APP Store oraz Windows Store, wpisując w wyszukiwarkę „Blisko”.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar