Pomorscy policjanci przeprowadzą działania”Bezpieczny weekend”

0
331

Liczne wyjazdy, związane ze Świętami Wielkanocnymi rozpoczną się już 30 marca. Pomorscy policjanci przeprowadzą działania, których głównym celem jest zapewnienie bezpiecznej drogi podróżującym po drogach naszego województwa.

Od 30 marca do 2 kwietnia na pomorskich drogach należy się spodziewać zwiększonej liczby patroli Policji. Akcja „Bezpieczny weekend” ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym na świąteczne spotkania.

Zwiększony ruch, pośpiech, zmęczenie spowodowane długą podróżą, niesprzyjające warunki atmosferyczne, mogą przyczynić się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Podczas kontroli funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia, które są najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Dokładnie sprawdzą stan techniczny pojazdu, sposób przewożenia dzieci, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz trzeźwość kierowcy. Przypominamy, że przed rozpoczęciem jazdy należy sprawdzić pojazd, być wypoczętym oraz dokładnie zabezpieczyć bagaż przed przemieszczaniem się podczas jazdy.

Zalecamy, aby wszelkie, zbędne w czasie podróży przedmioty umieścić w bagażniku. Napoje powinny być przewożone w niewielkich butelkach. Litrowa butelka wody, przy zderzeniu z prędkością 90 km/h, waży 202 kg i staje się niebezpiecznym pociskiem.

Podczas jazdy należy robić regularne przerwy. Jeżeli kierowca czuje zmęczenie, nawet kilka minut drzemki pomaga i pozwala na bezpieczną kontynuację jazdy.

Informacja: asp.sztab.Sebastian Białachowski kpp nowy dwór gd.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar