Wędkarze nad rzeką Tugą. I Grand Prix Żuław – 18.03.2018

Wędkarze nad rzeką Tugą. Inauguracja zawodów wędkarskich organizowanych przez Koło PZW w Nowym Dworze Gdańskim. 35 zawodników walczyło o I Grand Prix.

0
429

W dniu dzisiejszym, zgodnie z zapowiedziami nastąpiła inauguracja zawodów wędkarskich organizowanych przez Koło PZW w Nowym Dworze Gdańskim. Zapowiedzi mroźnej aury niestety potwierdziły się, jednak nie wystraszyło to spragnionych wędkarstwa zawodników i na starcie stanęło 35 osób. Zawodnicy podczas losowania i odprawy byli pełni optymizmu i doszukiwali się pozytywów dzisiejszej pogody – jest słonecznie, nie ma mocnego wiatru i może będzie szansa fajnie połowić. O godzinie 9 00 rozpoczęły się czterogodzinne zmagania z jednym celem – by wygrać dzisiejsze zawody i zdobyć punkty do generalnej klasyfikacji I Grand Prix Żuław w wędkarstwie spławikowym.

Zawodnicy swoimi 8 metrowymi stanowiskami zajęli cały brzeg naszej nowodworskiej rzeki począwszy od mostu na Wejhera aż do placu za ŻOK. Niestety, natura pokazała dziś jaką role pełni w naszym życiu i jak zależni od niej jesteśmy. Ryby w dniu dzisiejszym w ogóle nie żerowały i nie pobierały pokarmu. Na 35 zawodników nikt w czterogodzinnej turze nie miał nawet brania !!!! Sensacją zawodów był wymiarowy SZCZUPAK złowiony na ochotkę przez Wojciecha Machniaka. Na koniec wszyscy posilili się ciepłą zupą i opuszczali brzegi Tugi z nadzieją, że następnym razem będzie lepiej.
Podsumowanie z dzisiejszego dnia:
– 35 zawodników na inauguracje sezonu to ogromny sukces, który pokazuje jak popularne jest wędkarstwo w naszym regionie
– 35 zawodników bez ryby ale z uśmiechem na ustach podczas wspólnej grochówki pokazuje, że jako koło organizacyjnie idziemy w dobrym kierunku i jest zapotrzebowanie na tego typu imprezy
– pozytyw jest tez taki, że rywalizacja w Grand Prix będzie jeszcze ciekawsza bo po dzisiejszym dniu każdy ma szanse na wygraną.
– ostatnie pozytywy są też takie, że na pewno komisja sędziowska dobrze zważyła dzisiejsze ryby i każdy miał dobre stanowisko bo nie słychać było narzekań.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację generalną po pierwszych zawodach z cyklu I Grand Prix Żuław w Wędkarstwie Spławikowym. Przypominamy, iż wygra osoba która po trzech zawodach zaliczanych do GP będzie miała najmniejszą ilość punktów. 
 Nie dyskwalifikuje to zatem zawodników którzy chcą się włączyć do zabawy i dołączą do nas podczas drugich zawodów zaliczanych do
 GP, które odbędą się 03.05.2018 na rzece Tudze za Urzędem Miasta. Każdy nowy zawodnik, który dziś nie brał udziału w zawodach, zgodnie z regulaminem, będzie miał jedynie doliczony 1 punkt karny co w obecnej sytuacji nie jest żadną przeszkodą w odniesieniu końcowego triumfu.

Informacja: nowodworskie Koło PZW nr 6. 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar