Pożar w budynku mieszkalnym w miejscowości Kmiecin – 01.02.2018

0
838

Kmiecin gmina Nowy Dwór Gdański. Pożar w budynku mieszkalnym w miejscowości Kmiecin. W dniu 01-02-2018 o godz 5.04 dwa zastępy z jednostki OSP Nowy Dwór Gd., zostały zadysponowane do pożaru w budynku mieszkalnym w miejscowości Kmiecin. Zniszczeniom uległo wyposażenie kotłowni. Brak osób poszkodowanych.

Aktualizacja

Po dojeździe na miejsce okazało się, że występuje duże zadymienie wydostające się z pomieszczenia kotłowni i składu opału zlokalizowanego w piwnicy budynku mieszkalnego dwurodzinnego, jedna z dwóch rodzin (2 osoby dorosłe) opuściła budynek przed przyjazdem zastępów straży pożarnej.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji dwóch pozostałych osób z budynku, wprowadzenie do piwnic ratowników w aparatach ODO, podanie dwóch prądów wody w natarciu do wewnątrz pomieszczenia kotłowni co pozwoliło na zlokalizowanie pożaru. Sprawdzono pomieszczenia zlokalizowane na parterze budynku kamerą termowizyjną w celu wykluczenia zarzewi ognia.

Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania materiału opałowego oraz wyposażenia kotłowni. Z pomieszczenia kotłowni wyniesiono 2 butle 11 kg z gazem propan butan, które nie zostały poddane wysokiej temperaturze. Spaleniu uległo wyposażenie kotłowni – pilarka do drzewa, bojler na ciepłą wodę, instalacja elektryczna, materiał opałowy. W działaniach brały udział 4 zastępy JRG w sile 7 ratowników oraz 2 zastępy OSP Nowy Dwór Gdański w sile 12 ratowników

st. str Maciej Ruczkowski

Pożar budynku mieszkalnego w kmiecinie
Foto dh Mariusz Bartłomiej Zalewski

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar