Promocja Monografii Żuławskiego Towarzystwa Sportowego – 18.01.2018

0
541

Nowy Dwór Gd. Odbyła się promocja Monografii ŻTS, wydawnictwa podsumowującego 20 lat działalności sportowej.
W siedzibie OSP w czwartkowy wieczór 18 stycznia dawni i obecni zawodnicy, trenerzy i działacze przybyli na spotkanie promocyjne z okazji wydania Monografii Żuławskiego Towarzystwa Sportowego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim dr. Zbigniew Bojkowski oraz Stanisław Juszczyk.  Były rozmowy o początkach działalności stowarzyszenia, pierwszych meczach, turniejach. Archiwizowaniem wszystkich istotnych wydarzeń, dzięki któremu możliwe było, wydanie monografii był Tadeusz Studziński – prezes ŻTS.
W rozmowie z nami podkreślił, iż cieszy się, że przybyła liczna grupa młodszych i starszych, tych, którzy uczestniczyli w rozgrywkach na przestrzeni lat od początku istnienia klubu.
Jest to niezwykłe wydarzenie-mówił- wydanie Monografii jest upamiętnieniem tych ludzi, którzy tworzyli i tworzą ponad dwudziestoletnią historię Żuławskiego Towarzystwa Sportowego. 

Spotkanie było okazją do wspomnień, szczególnie tych osób których już nie ma pośród nas. Niezwykłych emocji dostarczyły wyświetlane filmy z wyjazdów i spotkań z udziałem starosty Zbigniewa Piórkowskiego, Bolesława Kleina.

Kilkaset stron, zdjęć, tekstów, statystyki, tabele, składy drużyn w jednej książce stanowią swoiste archiwum 20 lat  zmagań sportowych .

Monografię można zakupić w księgarniach Idea w Nowym Dworze Gdańskim oraz Centrum Papierniczym przy ul. Morskiej.

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar