Nowy Dwór Gdański. Noworoczny mecz na powitanie Nowego Roku -1.01.2018

0
642

Zawodnicy, działacze i kibice nowodworskich Żuław powitali tradycyjnie Nowy Rok na boisku. 1 stycznia tradycyjnie od 3 lat spotykają się w samo południe na meczu noworocznym.

Pierwsze zagranie, punktualnie w samo południe Nowego Roku, należało do dawnego piłkarza Żuław i działacza, Henryka Zdyba, który następnie poprowadził pierwszy w nowym roku piłkarski mecz w Nowym Dworze Gdańskim. 

Generalny podział na drużyny przebiegł wg „stażowego” schematu. W drużynie „niebieskiej” zagrali piłkarze obecnego składu nowodworskich Żuław, w drużynie „zielonej” natomiast zawodnicy, którzy już zawiesili piłkarskie buty na kołku, choć niektórzy nadal są zaangażowani w działalność klubu. 

Mimo że „Zieloni” pierwsi zaczęli zdobywać gole i prowadzili dłuższą część spotkania, Mecz Noworoczny Żuław 2018 wygrał zespół „niebieskich”. Na boisku było ostatecznie 13:8. W zespole „niebieskich” na listę strzelców wpisywali się kilkukrotnie m.in. Patryk Szramka, Dominik Domagała, Karol Szwec, Patryk Smarż czy Tomasz Wirkus. 

Dla „zielonych” strzelali natomiast m.in. Sławomir Tkaczyk, Michał Pietroń, Stanisław Matusak, Sebastian Urbaniak, Mirosław Ziętarski. 
Po meczu nie zabrakło lampki szampana i noworocznych życzeń. 

źródło: nowy dwór gdański. naszemiasto.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar