Stegna. Karnawałowe stroje i szampański humor. Morsy przywitały Nowy Rok w wodzie – 1.01.2018

0
1747
MORSY noworoczna kąpiel stegna 2018

Tradycją już stało się wspólne morsowanie 1 stycznia. Punktualnie o godz.12.00 morsy z Elbląga, Malborka, Suszu, Dobrego Miasta, Sztumu i innych miast w karnawałowych strojach weszli do wody, by uczcić nadejście nowego roku 2018.
     – Tego dnia zgodnie z tradycją uroczyście wchodzimy do wody. Robimy to co roku. Jesteśmy poprzebierani, kobiety ubierają różne cudeńka. Ja zawsze wchodzę w białej koszuli, muszce i cylindrze. Tak uroczyście witamy Nowy Rok. Później będziemy wchodzić do wody 14 stycznia i zbierać na WOŚP. Kąpiemy się też w Święto Niepodległości, wchodzimy do wody w biało czerwonych strojach, kapeluszach. Mamy ze sobą flagi – mówił jeden z elbląskich morsów 77- letni Henryk Kamiński.

Dziś swój Jubileusz 20-lecia morsowania obchodzi członek elbląskich morsów senator Jerzy Wcisła. 

Noworoczna kąpiel to prawdziwe widowisko pełne kolorów i magii, z punktu widzenia obserwatora niezwykłe. Co łączy tych ludzi? niezwykły dystans do samych siebie, brak uprzedzeń, poczucie humoru. Polecamy, bo jak sami mówią zimna woda zdrowia doda, kształtuje nie tylko duch ale też i zdrowie. Do Siego Roku.

Zobacz wideo.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar