Gmina Stegna. Nowy wóz dla strażaków z OSP Jantar – 23.10.2017

0
5758
Nowy wóz dla strażaków z OSP Jantar
Nowy wóz dla strażaków z OSP Jantar

Niezwykłe emocje i ogromna radość towarzyszyły mieszkańcom Jantaru i strażaków z Gminy Stegna w chwili zajechania nowego wozu bojowego przed remizę OSP w Jantarze.

Historyczna chwila miała miejsce około godz.21.00 w poniedziałek 23 października 2017 roku, kiedy pod remizę w Jantarze zajechał nowy wóz bojowy, który będzie służył w OSP Jantar. Dzięki temu strażacy z  Jantaru mają do dyspozycji nowy samochód, który z pewnością jeszcze bardziej poprawi szybkość i skuteczność działań strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Stegna, a tym samym i bezpieczeństwo nas mieszkańców.

Duża grupa mieszkańców Jantaru i strażaków z całej Gminy Stegna przybyła na powitanie nowego wozu do OSP w Jantarze. Ponad godzinę wszyscy oczekiwali przed remizą na tę chwilę. Towarzyszyły temu ogromne emocje. Na powitanie przygotowano  race i sztuczne ognie. Nowy wóz eskortowany przez inne samochody z OSP Chełmek Osada, OSP Jantar i OSP Stegna na sygnałach i w tle włączonej syreny zajechał pod remizę.
Strażacy z OSP Jantar nie kryją radości. Nowy wóz to nowe możliwości to większa sprawność i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, ale to także zachęta dla młodych ludzi, żeby wstępować w szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych. Radości nie ukrywa również prezes OSP Jantar, zarazem Komendant Gminny ZOSP RP w Stegnie – dh. Tomasz Witkowski – Serce się raduje, że mamy takie auto w gminie Stegna – mówi i kieruje ogromne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego zakupu. 

Nowo zakupiony samochód marki IVECO, który trafił do OSP Jantar, to pojazd przystosowany do pracy w terenie. Jednostka od wielu lat starała się o nowy pojazd i w końcu ich starania przyniosły rezultat. 

Podziękowania dla Komendy Państwowej Straży Pożarnej, Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasza Komoszyńskiego oraz Komendanta Powiatowego Jarosława Gryciuka, którzy pozytywnie zaopiniowali wniosek do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (Komenda Główna Straży Pożarnej) i NFOŚiGW w Warszawie. Podziękowania dla Gminy Stegna za udzielone wsparcie finansowe.
Koszt zakupu nowoczesnego samochodu to ponad 700 tys. zł. Największą cześć tej kwoty stanowi dotacja z Urzędu Gminy w Stegnie, która wynosi 400 tysięcy złotych, następnie 300 tysięcy złotych pochodzi z dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (Komenda Główna Straży Pożarnej) i 100 tys.zł z NFOŚiGW. Nowy pojazd zastąpi wysłużonego Stara 244, który obecnie jest na stanie jednostki.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar