Wystawa Mój Dom 1930. Przedwojenny Nowy Dwór Gdański na unikatowych zdjęciach – 15.10.2017

0
1686

Zapraszamy Państwa na wystawę unikatowych fotografii autorstwa Ingeborg Markfeld, mieszkanki przedwojennego Nowego Dworu Gdańskiego.

Przepiękne, unikatowe zdjęcia wnętrza jednego z nowodworskich domów oraz kolekcja zdjęć rodzinnych zostaną wyeksponowane w sali konferencyjnej Żuławskiego Parku Historycznego.

Szczególnie zapraszamy do zwiedzania w niedzielę 15 października, kiedy to o godzinie 17:00 dr Andrzej Kasperek literat, regionalista wygłosi krótkie słowo wstępne.

 

„Mój dom”, tak swój album w 1930 roku zatytułowała Ingeborg Markfeldt, dawna mieszkanka przedwojennego Tiegenhofu. Jej rodzinny dom mieścił się przy Vorhofstraße 49. Znajdujące się w albumie fotografie są niezwykłą podróżą w świat życia codziennego dawnych mieszkańców stolicy Delty Wisły. Przedstawiają one pomieszczenia, meble, przedmioty codziennego użytku oraz miasto oczyma 24- letniej dziewczyny.

To sentymentalna podróż autorki fotografii w świat poezji oraz architektury i sztuki okresu dwudziestolecia międzywojennego. To także obraz utraconego miasta i rodzinnego domu, który pragniemy Państwu pokazać na wystawie zatytułowanej „Mój Dom 1930”.

Ekspozycję będzie można oglądać od 15-21 października 2017 r. w Sali Dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego w godzinach pracy muzeum. Szkoły chcące przybyć na wystawę proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 55 247 57 33. 

Więcej: www.zph.org.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar