Warsztaty „Blisko kreatywności” z Alicją Morawską-Rubczak – 8.09.2017

0
254
Warsztaty Żok
Warsztaty Żok

Nowy Dwór Gd. Żuławski Ośrodek Kultury zaprasza na Warsztaty „Blisko kreatywności” z Alicją Morawską-Rubczak.

Blisko kreatywności – warsztaty w ramach programu Teatr Polska towarzyszące spektaklowi Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu pt. „blisko” w reż. Alicja Morawska-Rubczak

Warsztaty dedykowane są wszystkim osobom dorosłym zainteresowanym twórczą pracą z dziećmi do 5 roku życia (edukatorom, rodzicom, animatorom, artystom). W ramach warsztatów będziemy się inspirować, poszukiwać możliwych dróg kreatywnej pracy z dziećmi, czerpiącej inspiracje ze sztuk performatywnych dla najnajmłodszych. Wszystkie działania realizowane podczas warsztatów doprowadzą do lepszego zrozumienia specyfiki odbiorcy, którym jest niemowlę i bardzo małe dziecko, lepszego poznania jego możliwości percepcyjnych i poznawczych, a jednocześnie pokażą różne ścieżki ekspresji interesujące w kontekście pracy z tak bardzo małymi dziećmi.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy w Sekretariacie ŻOK pod nr. telefonu: 55 247 2230 lub elektronicznie: zok@zok-ndg.pl
Warsztaty są nieodpłatne.

Żuławski Ośrodek Kultury, piątek 08.09.2017, godz. 17:00 (Uwaga! warsztaty odbywają się w tym samym czasie co spektakl)

Prowadząca warsztaty: Alicja Morawska-Rubczak – reżyser, pedagog teatru, specjalizuje się w dziedzinie teatru dla dzieci do lat 3 i teatru tańca dla dzieci.
Uznawana za jednego z czołowych krajowych specjalistów i teoretyków zajmujących się teatrem dla najmłodszych. W marcu 2012 roku zainicjowała projekt artystyczny w warszawskim Teatrze Baj – Bajowe Nanaje, debiutując jako reżyserka i twórca scenografii autorskiego przedstawienia Śpij, przygotowanego dla dzieci w wieku od pół roku do 3 lat (spektakl gościł na licznych festiwalach w Polsce oraz grany był kilkadziesiąt razy zagranicą, m.in. w Rosji, Niemczech, Iranie, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech).

Kolejnym przedstawieniem Alicji Morawskiej-Rubczak było brzUCHO – kierowane do niemowląt i kobiet w ciąży oraz tatusiów spodziewających się potomstwa, przygotowane we Wrocławskim Teatrze Lalek, jego premiera odbyła się w czerwcu 2013 r. podczas festiwalu Sztuka Szuka Malucha, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Malta, następnie powstała Łódeczka w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze (2014) oraz NIEBOskłon (2015) zrealizowany w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu.

Artystka pracowała również jako badaczka przy przedstawieniach dla dzieci od 2 roku życia, pt. przygotowywanych przez Theater o.N. w Berlinie – flying&falling (2015) oraz Affinity (2017). W 2015 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Młoda Polska”, przyznawane młodym artystom wykazującym się wybitnymi osiągnięciami w reprezentowanych przez siebie dziedzinach, dzięki któremu zrealizowała w Opolu interaktywną instalację taneczną dla niemowląt pn. LABirynt. Kolejnym spektaklami tanecznymi wyreżyserowanymi przez Morawską-Rubczak było blisko poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka (2016) oraz Kuuki/Powietrze (2017) zrealizowany w Tokio.
Alicja Morawska-Rubczak prowadziła również liczne projekty z zakresu edukacji teatralnej – zarówno w kraju, jaki i zagranicą. Jako pedagog teatru współpracowała m.in. z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie, Opolskim Teatrem Lalki i Aktora koordynując m.in. duży projekt edukacyjny „TEATR. Poczuj to!” oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie jako kurator projektu Teatr- dotknij.
Zajmuje się promocją polskiego teatru dla dzieci na świecie, organizowała Showcase Polskiego Teatru dla Dzieci (2010-2012). Brała udział w licznych festiwalach i konferencjach, m.in. w Japonii, Danii i we Włoszech. Jest członkiem International Theatre for Young Audiences Research Network, Small Size Association oraz Art Fraction Foundation.

Warsztaty Żok
Warsztaty Żok

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar